Robots zem Spalvainās čūskas tempļa atklāj slepenas istabas

 

Par godu seno acteku lietus un auglības dievam nosauktais tālvadāmais robots "Tlaloc II" Teotivakanā dziļi zem Spalvainās čūksas jeb Kecalkoatla tempļa  ir uzgājis trīs līdz šim neatklātas pazemes telpas.

 

Sākotnēji robotu sāka izmantot, lai pārbaudītu, vai ejas ir pietiekami drošas, lai turp dotos cilvēki. Nu nelielais darbarūķis, kas ir aprīkots ar videokameru, mērierīcēm un kausu šķēršļu aizvākšanai savā ceļā, pazemē cītīgi strādā jau vairākus mēnešus, krietni atvieglojot darbu arheologiem.

 

Kārtējo reizi nolaižot robotu pazemē, zinātniekiem bija aizdomas, ka tuneļa galā, kuru Teotivakanas iedzīvotāji aizmūrēja vairāk nekā pirms 1800 gadiem, varētu tikt konstatēta viena vēl neizpētīta telpa, bet robota uzņemtajos attēlos viņi ieraudzīja veselas trīs alas, kas atrodas gandrīz pašā piramīdas centrā.

 

Pazemes telpu izkārtojums zem Kecaloatla tempļa izrādās ļoti līdzīgs tam, kā ejas un telpas ir izvietotas zem blakus esošās Saules piramīdas, kur ir atklātas 4 pazemes telpas.

 

Šis atklājums var palīdzēt rast atbildes uz daudziem neskaidriem jautājumiem saistībā ar seno civilizāciju, kas uzbūvēja šo grandiozo piramīdu kompksu gandrīz 100 gadu ilgo arheoloģisko izrakumu laikā Teotivakanā, tās sākotnējo iedzīvotāju sociālā struktūra joprojām nav skaidri izpētīta. 

 

2009. gadā sāktie pazemes izrakumi zem tempļa liecināja, ka tur varētu atrasties valdnieka kapavieta. Tiek minēts, ka pārējās atklātās telpas varētu būt bijušas rezervētas citu augsti stāvošu Teotivakanas iedzīvotāju apbedīšanai.

 

Avoti:
http://latino.foxnews.com

http://www.dailymail.co.uk

 

Write a comment

Comments: 0